změny a novinky na pragdetailu

10.10.2020
Po více než čtyřech letech se na Pragdetailu opět něco děje. Přijměte pozvánku k nahlédnutí do dalšího z pražských domů, které skrývají překvapivá tajemství. Nově zde najdete několik fotografií zajímavých detailů ze staroměstského Sixtova domu. Funkčnost webu je ale stále velmi omezená, mapa nefunguje.

4.8.16
Prázdninová galerie rozhodně není prázdná, naopak. Je plná domovních fasád, což asi není téma úplně detailní, avšak ty fasády jsou též plné detailů. Takže si užijte jejich prohlížení, někoho mohou zaujmout i domovní názvy.

4. 4. 2016
Druhé narozeniny oslavíme druhou speciální galerií. Ta dnešní je na rozdíl od předchozí, zahrnující celé mimopražské město, věnována jen jedinému pražskému domu, který je v mnoha směrech mimořádný. V čem? Tak se s námi do staroměstského čp. 510 podívejte. Dnes jej prezentuje 37 snímků, další budou ještě přidány.

12. 12. 2015
Po zprovoznění desítky řádných tematických galerií se objevuje jedenáctá mimořádná. Obsahuje stejné typy prvků, jako galerie předešlé, jenže z jiného města. Místo Prahy tak můžete ochutnat něco málo z bohatství Krakova, hlavního města Rzeczypospolitej v dobách její největší slávy. Při celkovém počtu 150 prvků jde o největší naráz přidanou várku v historii webu a zároveň o dosud nejpočetnější galerii na webu vůbec.

9. 9. 2015
Desátá galerie je tady přesně rok po té páté. Tentokrát se začínáme seznamovat s pozapomenutými drobnými poklady přímo v pražských ulicích. Jako první zástupci uličního mobiliáře se nám představují pumpy a svítilny několika typů.

4. 4. 2015
Bílá sobota. Rok od prvních úvah. Nejnověji se na Vás těší portály. Je jich zatím jen pět - kvantitu chceme nahrazovat kvalitou :-). Vždyť celkem zde "visí" již 435 kousků!

2. 2. 2015
Rodinka se rozrůstá. Na hromnice o prvek více. Osmá kategorie představuje zatím jen pár ukázek pražských vikýřů.

10. 10. 2014
Rozjíždí se již sedmé téma: Kamenické značky. Zatím zde najdete několik objektů novoměstských.

11. 9. 2014
Nečekaný úder! Po pouhých dvou dnech se zde objevuje další, tentokrát zatím pouze "trpasličí" galerie s pěti reklamami.

9. 9. 2014
Zveřejněna v pořadí pátá galerie, zaměřená na pozoruhodné detaily a prvky kování pražských dveří a vrat. Pomyslně se tak trochu vracíme k tématu úplně první galerie, některé z dveří jsou nyní k vidění jak v celku, tak v detailu. Toto datum je významné i jinak.

14. 7. 2014
Jako nové logo stránek posloužil preclík , vypůjčený z domovního znamení domu čp. 22 na Malé Straně. Jednoduchý, ale zajímavý tvar může někomu připomínat srdce, nebo vysmátý obličej. Prostě preclík - k sežrání :-).

7. 7. 2014
V ostém provozu nová mapa, umožňující rozkliknout jednotlivé prvky s náhledem. Stará mapa zůstává zde. Karty všech prvků jsou pohromadě zde.

6. 6. 2014
Vylodění již čtvrté tematické fotogalerie, věnované mřížím. Zastoupeny jsou zejména zajímavé zdobné mříže dveřních nadsvětlíků, dále okenní mříže, zajímavá zábradlí balkonů. V galerii je pro začátek 15 ukázek, jistě se brzy ještě rozroste. Dočasně není zcela funkční mapa, předělává se na lepší systém.

15. 5. 2014
Přidána třetí galerie - domovní znamení, která je s padesáti prezentovanými kusy zatím nejpočetnější. Dveří je aktuálně 40, patníků 10. Celkem tedy web popularizuje 100 zajímavých prvků, z toho 4 jsou mimopražské.

5. 5. 2014
Oficiální spuštění webu, který pro začátek obsahuje první dvě galerie:
dveře a vrata (zatím je tu 23 prvků - SM:14, NM:3, MS:6)
a patníky (8 prvků - SM:7, MS:1).
Poloha prvků je orientačně znázorněna v mapě (googlemaps).

14. 4. 2014
Rezervována doména pragdetail.wz.cz (poskytovatel webzdarma.cz)

4. 4. 2014
Vzniká myšlenka na vytvoření tematického webu, věnovaného detailům pražské architektury.

Autor stránek: Ladislav Bartoš© ladabar 2014-2020
WebZdarma.cz